Trasa Drawy – pięciogwiazdkowa trasa na południu Alp

Jedną z najbardziej znanych tras rowerowych w Austrii jest 510-kilometrowa trasa wzdłuż Drawy, wyróżniona w 2019 roku przez ADFC (Allgemeiner Deutscher Fahrradclub) pięcioma gwiazdkami. Przecina Karyntię i jest niezapomnianym przeżyciem dla całej rodziny. W sześciu etapach jedzie się od startu w Toblach/Dobbiaco w Tyrolu Południowym, wzdłuż Drawy, do Marburgu na terytorium Słowenii, do punktu końcowego w Varaždin. Najdłuższa część trasy biegnie przez Karyntię.

Szlak jest w obu kierunkach czytelnie oznakowany i prowadzi głównie po płaskim terenie, aby rowerzyści mogli w pełni oddać się podziwianiu krajobrazów. Ponieważ w pobliżu są tory kolejowe, niektóre odcinki trasy można – na życzenie – pokonać pociągiem. Na trasie czeka także wiele przeżyć kulinarnych, o które dba 50 lokalnych partnerów gastronomicznych (Drauradweg-Wirte).

Video Drauradweg 1

Video Drauradweg 2

To enhance your user experience, we have implemented cookies on this website. By using our site, you agree to our use of cookies. Further details can be found in our Data Privacy Policy