Rowerowa wycieczka krajoznawcza przez 3 kraje

Rowerowa wycieczka krajoznawcza przez 3 kraje to idealna propozycja na tegoroczne lato

Pociągiem lub rowerem z Villach do Tarvis, stamtąd dawną cesarską linią kolejową i trasą Save-Radweg z Kranjskiej Gory do Jesenic i z powrotem nowym pociągiem dla rowerzystów do regionu Villach/Faakersee. 3 kraje, 2 połączenia kolejowe (Villach-Tarvis i Villach-Jesenice), jeden szlak rowerowy. Pociągi z Villach do Tarvis (i z powrotem) odjeżdżają 4 razy dziennie, te do Jesenic (z powrotem) z tą samą częstotliwością, ale tylko w weekendy.

Z Villach do Tarvis można też przejechać rowerem po świetnie rozbudowanej ścieżce Gailradweg (R3). Linia kolejowa przebiega niejako równolegle do trasy rowerowej – to połączenie niezwykle ułatwia podróż na trasie Villach-Tarvis. Pociąg ten oferuje co najmniej 120 miejsc na rower. Na trasie Villach-Tarvis warto odwiedzić przepięknie odrestarowane ruiny klasztoru Arnoldstein.

Trasa z Tarvis do Jesenic przebiega ścieżką Save-Radweg. Ścieżka rowerowa zawdzięcza swoją nazwę najdłuższej rzece Słowenii – Sawie. Szeroka, dobrze rozbudowana droga rowerowa praktycznie nie zawiera wartych wymienienia przewyższeń. Warto zjechać z trasy w kierunku jezior Laghi di Fusine oraz źródeł rzeki Sawy w pobliżu przygranicznej miejscowości Rateče. Fani sportów zimowych na pewno dobrze znają objazd przez Rateče, bo mieści się tu najbardziej spektakularna skocznia narciarska w Planicy. Do Kranjskiej Gory dojeżdżamy po godzinie – nie można sobie przy tej okazji odmówić posiłku złożonego z przepysznych słoweńskich dań w jednej z licznych restauracji w okolicy.

Z Kranjskiej Gory droga wiedzie lekko pod górę do Jesenic (dystans: 24 km), gdzie warto odwiedzić targowisko „stara Sawa”, a tam z kolei muzeum, w którym można dowiedzieć się, jak przed setkami lat żyli i pracowali górnicy z tych okolic. Z powrotem do Villach można dojechać pociągiem (odjeżdża 4 razy dziennie) przez tunel Karawankentunnel. Tak jak w przypadku trasy z Villach do Tarvis, także i odcinek z Jesenic (od Rosenbach) do Villach można wygodnie pokonać pięciogwiazdkową trasą rowerową wzdłuż Drawy przez St. Jakob i Rosegg.

Oczywiście trasę 3 krajów można przebyć także w odwrotnym kierunku (Villach-Jesenice-Kranjska Gora-Tarvis-Villach).

To enhance your user experience, we have implemented cookies on this website. By using our site, you agree to our use of cookies. Further details can be found in our Data Privacy Policy