Trasy MTB w regionach

Rossalmhüttentrail 

Przewyższenie 390 m, długość 2,8 km.

Naturalny single trail o średnim stopniu trudności, zaczynający się przy Rossalmhütte przy stacji górskiej Kaiserburg i kończący na Feldpannalm. Łączy się z trasą T20 i wiedzie wzdłuż strumienia Feldpannbach. Dowiedz się więcej już teraz!

Mirnockriesen-Trail

Przewyższenie 805 m DH, długość 2,7 km.

Bardzo wymagający single trail z kilkoma naprawdę stromymi sekcjami. Podłoże miejscami luźne, kamieniste, dodatkowo odcinki z korzeniami. Dowiedz się więcej już teraz!

Bachwegtrail

Przewyższenie 480 m DH, długość 3,1 km.

Urokliwy trail wzdłuż strumienia Felpannbach, urozmaicona szata roślinna. Górne odcinki po polnych drogach o luźnym, kamienistym podłożu. Potem kilka sekcji po łąkach i lesie plus kilka po mokrych kamieniach i błocie. Dowiedz się więcej już teraz!

Weissenseetrail

Region wakacyjny Weissensee ponownie udowodnił posiadane kompetencje i stworzył na długości 3,2 km w większości naturalną trasę, z nielicznymi elementami sztucznymi. Bez ekstremalnych uskoków, ale z wieloma ciasnymi zakrętami i hopkami. Do początku tej wymagającej pod względem technicznymtrasy (czyli na Naggleralm) można wygodnie dotrzeć kolejką górską. Podczas zjazdu cały czas towarzyszy nam widok jeziora. Dowiedz się więcej już teraz!

Weissensee Trails

Weissensee Trail - Julian Hauer

areaone Villach

Teren do treningów MTB – dla doświadczonych bikerów i kandydatów na bikerów. Latem 2016 roku Kumitzberg w Villach zaprosił wszystkich chętnych do areaone, pierwszego w Karyntii obiektu treningowego MTB. Niezależnie od stopnia zaawansowania każdy znajdzie tu coś dla siebie. W ofercie łatwe, rozgrzewkowe trasy treningowe, ale także zaawansowane ćwiczenia równowagi i skoki przez pięciometrowy gap. Wyzwania i frajda dla początkujących i zawodowców. Sześć tras treningowych o długości od 100 do 400 metrów i miejsca do ćwiczenia techniki jazdy. Korzystanie z terenu jest bezpłatne, można także zarezerwować zajęcia z trenerem. Dowiedz się więcej już teraz!

Video areaone Villach

Kopein Trail Faakersee

Oferta Karyntii dla fanów MTB wzbogaciła się o jeszcze jedną atrakcję. Nowy Kopein Trail nad Faaker See to prawdziwy hotspot dla doświadczonych riderów i poszukiwaczy przygód. Urozmaicone 1,8 km – na początek spokojniutki single trail (dwie sekcje przez las), a potem czysta adrenalina z hopami, muldami oraz zakrętami z bandami. Po przejechaniu trasy warto zboczyć do którejś z pobliskich knajpek albo – w zależności od pory roku – wykąpać się w Faaker See. A ponieważ największa radość to radość oczekiwania, zdradzimy tylko, że w okolicy za kilka tygodni zostaną otwarte dwie nowe trasy. Dowiedz się więcej już teraz!

Video Kopein Trail

Alter Almweg

Bardzo atrakcyjny trail wiodący z gór do jeziora, z pięknymi widokami w pakiecie. Trasa zaczyna się na Feldpannalm (1500 m n.p.m.) i prowadzi do punktu poboru opłat drogowych (1000 m n.p.m.). Biegnie głównie przez las i jest wymagająca technicznie (korzenie, sekcje kamieniste). Jazda na kreskę bez żadnych kompromisów. Fakty: 2,8 km DH, 500 m przewyższenia (do doliny odpowiednio 5,8 km DH, 750 m przewyższenia), stopień trudności: trasa czerwona/czarna (S2). Dowiedz się więcej już teraz!

Samonigg-Trail

Od lata 2017 roku działa oficjalnie Samonigg-Trail, położony u podnóża Karawanek, w pobliżu słynnego zamku Burg Altfinkenstein. Z punktu startowego trasy roztacza się wspaniały widok na karynckie jeziora, zwłaszcza na Faakersee. Po dość wymagającym technicznie początku zaczyna się ok. 3-kilometrowy odcinek o charakterystyce typowego flow trailu. Koniec trasy znajduje się w Latschach nad Faakersee. Dowiedz się więcej już teraz

Video Samonigg-Trail

Petzen Thriller

„Petzen Thriller” ma zupełnie inną charakterystykę niż trasy flow country. Ta otwarta w 2017 roku downhillowa trasa to prawdziwy thriller. Jest bardziej wymagająca pod względem technicznym i przeznaczona raczej dla prosów. Dowiedz się więcej już teraz

Video Petzen Thriller

Single Trails Nassfeld

Tak przynajmniej twierdzą wszyscy znawcy MTB. Dziewięć takich tras oferujemy w okolicach Nassfeld, jeden flow trail powstaje w Tröpolach, a dwa nowe single dołączyły właśnie do oferty regionu Weissensee. Latem w regionie Nassfeld działają cztery wyciągi, więc transport „uphill” jest łatwy do ogarnięcia. Plusy Nassfeld z punktu widzenia bikerów to przede wszystkim transgraniczny przebieg wielu tras. Mamy do wyboru stosunkowo łatwą „Easy Way” oraz trudniejsze warianty „Chri” i „Yannick”, z atrakcjami dla początkujących i bardzo zaawansowanych. Najbardziej wymagająca trasa „Nassfeld Pramollo Bike Hero“ to coś dla twardzieli (jeżeli pedałują sami, bo można też wypożyczyć rower e-MTB z elektrycznym silniczkiem). Przebieg trasy: z Tröpolach na Madritschen, dalej do Lago Pramollo, a potem pod górę do Garnitzen Törl. I wreszcie zjazd na hale Garnitzen-, Auernig- i Ofen Alm. Stamtąd trasa wiedzie do Sonnenalpe Nassfeld, a potem na Rossalm (albo Tressdorfer Alm) i ponownie na Madritsche. Powrót w doliny przez Rudnig Alm. Fantastyczne zakręty pozwalają płynnie „surfować“ po nowej trasie typu flow do punktu startowego w Tröpolach. Po prawie 48 km i pokonaniu przewyższenia 2200 m możesz się niewątpliwie poczuć się jak król (albo królowa) Nassfeld. Pytanie tylko, czy Twoje łydki odwzajemnią to uczucie – w każdym razie ta wyprawa to niesamowite wyzwanie i możliwość poznania nieskażonego cywilizacją przygranicznego regionu Nassfeld. Dowiedz się więcej już teraz

Video Singel Trails Nassfeld

Flow-Trails Koralpe

Połączenie roweru i gór w wersji dla całej rodziny. Czy istnieje coś piękniejszego? A dodatkowo nie trzeba katować mięśni wjeżdżaniem pod górę, bo do górnej stacji można dojechać wyciągiem. A stamtąd zjazd dwiema (łącznie 8-kilometrowymi) trasami typu flow – czyli gwarantującymi płynną jazdę – do stacji dolnej. Wyprofilowane zakręty, rollery, table i zróżnicowany przebieg tras przez lasy i hale gwarantują wszystkim członkom rodziny niezapomniane przeżycia podczas płynnej jazdy. Bez obaw! Wiadomo, że nikt nie urodził się mistrzem. Mamy specjalny parkur treningowy o powierzchni 5500 m², na którym można bezpłatnie poćwiczyć i zebrać pierwsze doświadczenia. W pobliżu można skorzystać z wypożyczalni sprzętu i gastronomii, a także z myjni rowerowej. Dowiedz się więcej już teraz

  

Trail Area Turracher Höhe

W Turracher Höhe od 2020 roku czeka zupełnie nowy flow trail. Na długości 7 km, w otoczeniu natury wije się Kornock Flowtrail (poziom trudności: niebieski, różnica wysokości: 400 m), a na nim muldy, double tracki, ciasne zakręty z bandami i mostki. Prowadzi aż do dolnej stacji kolejki Kornockbahn i dostarcza maksimum przyjemności z jazdy także dzięki wspaniałym widokom na pobliskie pasmo Nockberge oraz jezioro Turracher See. Początkujący w każdym wieku mogą w towarzystwie przewodnika rowerowego ćwiczyć pierwsze zjazdy na oddzielnych trailach treningowych bezpośrednio przy dolnej stacji kolejki. Kiedy już poczują się pewniej, mogą na sąsiedzkiej trasie Üwi Trail przy wyciągu treningowym (poziom trudności: zielony/niebieski, długość: 600 m, różnica wysokości 85 m) przygotowywać się na Kornock Flowtrail. Na miłośników e-bike'ów i rowerów trekkingowych czekają różnorodne odcinki po wyznaczonych drogach przez las i górskie hale aż do St. Lorenzen.

Video Flow-Trails Turracher Höhe

To enhance your user experience, we have implemented cookies on this website. By using our site, you agree to our use of cookies. Further details can be found in our Data Privacy Policy