Wörthersee bez samochodu

(26. kwietnia 2020 r) jest odroczony

To nie tylko świetna okazja, żeby poruszać się na świeżym powietrzu z przyjaciółmi, lecz także ponownie skosztować specjałów gastronomii znad Wörthersee. Polecamy zwłaszcza „biker village” w Klagenfurcie – z muzyką na żywo, programem dla dzieci, stoiskami przekąskowymi i loteriami. Nie zapomnijcie o założeniu kasków! Dowiedz się więcej już teraz!

Ossiacher See bez samochodu

(3. maja 2020 r) jest odroczony

Po dniu spędzonym bez samochodu nad Wörthersee czeka kolejny – Ossiacher See autofrei to drugie największe tego typu wydarzenie w Karyntii. Długość: 27 lub 42 km wokół jeziora Ossiacher See i miejscowości Feldkirchen. Wskazówka dla zmęczonych i wygodnych: rejs statkiem po Ossiacher See. Nie zapomnij kasku rowerowego!

MTB-Enduro-Worldseries

3-4 października 2020 r

Odbywający się w Petzen wyścig MTB-Enduro-Worldseries plasuje się w ścisłej czołówce międzynarodowych imprez tego typu. Odbywa się zarówno w Karyntii, jak i po słoweńskiej stronie granicy. Start i meta wyścigu są zaplanowane przy dolnej stacji kolejki Petzen Bergbahn. Dowiedz się więcej już teraz

Ironman Austria

został przeniesiony do 20 września 2020 r

Ironman Austria to impreza niezwykła – dzięki szczególnej symbiozie widzów i zawodników, kombinacji podziwu i emocji. Ok. 3000 uczestników z 60 krajów sprawdzi tu swoje siły. Start o 6.40 w Klagenfurcie (przewidywana temperatura wody w Wörthersee ok. 22 stopni), gdzie do przepłynięcia będzie dystans 3,8 km. Potem 180,2 km na rowerze pośród gór i jezior przez najbardziej malownicze zakątki Karyntii (różnica wysokości 1680 m), a na koniec klasyczny maraton wokół jeziora i po ulicach Klagenfurtu, z metą w samym mieście („Ironman City”) nad Wörthersee. Dowiedz się więcej już teraz!

Tour de Kärnten

(16-20 maja 2020 r) nie ma miejsca - 2021: 22-27 maja

Etapowy wyścig dla każdego.  Pod patronatem karynckiego idola kolarskiego Paco (Petera) Wrolicha co roku w maju odbywa się Tour de Kärnten. Wyścig – wzorowany na Tour de France i Giro d’Italia – jest przeznaczony dla ambitnych kolarzy, chcących się zmierzyć z rywalami na stosunkowo płaskich etapach, finiszach pod górę i przełęczach. Podstawowe dane: 6 dni, 400 km do pokonania, przewyższenie ok. 8000 m, jazda indywidualna na czas i czasówka górska. Dowiedz się więcej już teraz

E-Motions: poczuj przyjemność!

(7-9 sierpnia 2020 r) nie ma miejsca - 2021: 14–16 maja

Dzięki współpracy z wydawnictwem Delius Klasing Verlag okolice Millstätter See zamierzają niedługo stać się e-bike’owym eldorado. Impreza „E-Motions” to nie tylko przejażdżki na rowerach elektrycznych. W towarzystwie profesjonalnych przewodników (bike guides) można wyruszyć na naturalne trasy e-MTB w regionie Nockberge, albo na płaskie bądź lekko pagórkowate trasy e-bike’owe wokół jeziora. Po drodze warto odpocząć w schroniskach na alpejskich halach i lokalnych restauracyjkach nad brzegiem jeziora. W części wystawowej czołowi producenci rowerów elektrycznych prezentują swoje najnowsze modele i oferują jazdy próbne.
E-Motions to platforma dla rowerzystów typowo rekreacyjnych (którym silniki elektryczne zapewnią jeszcze intensywniejsze doznania), ale także kolarzy o zacięciu sportowym, riderów MTB i trekkingowców, którzy z elektrycznym wspomaganiem chcą poczuć radość zdobywania szczytów. Coś dla całych rodzin, kobiet i mężczyzn, osób po prostu delektujących się życiem.
Codzienny program E-Motions obejmuje pokazy, kilkugodzinne lub całodzienne wycieczki z przewodnikiem, treningi techniki jazdy, przejażdżki próbne, trasy dla dzieci, występy na scenie i kulinarne przerywniki. Dowiedz się więcej już teraz!

Fuga300

został przeniesiony do 29 sierpnia 2020 r

Dla każdego kolarza szosowego 300 km dziennie to granica wręcz mistyczna. Niewielu osobom udało się kiedykolwiek tyle przejechać. Dowiedz się więcej już teraz

Karyncki Maraton Rowerowy Bad Kleinkirchheim

(7 czerwca 2020) nie ma miejsca - 2021: 6 czerwca

Po 3 latach przerwy Karyncki Maraton Rowerowy świętuje swój wielki powrót! 6 czerwca startujemy na dwóch etapach przez Nockberge i w ramach odświeżonego zupełnie konceptu: czas na podjazdach jest teraz znacznie zredukowany. Dzięki tej zmianie zmniejsza się gonitwa przy dojeździe na górę i przy zjazdach. Dowiedz się więcej już teraz!

To enhance your user experience, we have implemented cookies on this website. By using our site, you agree to our use of cookies. Further details can be found in our Data Privacy Policy