Imprezy

Wörthersee bez samochodu

26. kwietnia 2020 r

To nie tylko świetna okazja, żeby poruszać się na świeżym powietrzu z przyjaciółmi, lecz także ponownie skosztować specjałów gastronomii znad Wörthersee. Polecamy zwłaszcza „biker village” w Klagenfurcie – z muzyką na żywo, programem dla dzieci, stoiskami przekąskowymi i loteriami. Nie zapomnijcie o założeniu kasków! Dowiedz się więcej już teraz!

Galeria zdjęć

Ossiacher See bez samochodu

3. maja 2020 r

Nie przegap: Ossiacher See bez samochodu

Galeria zdjęć

Ironman Austria

5 lipca 2020

Ironman Austria to impreza niezwykła – dzięki szczególnej symbiozie widzów i zawodników, kombinacji podziwu i emocji. Ok. 3000 uczestników z 60 krajów sprawdzi tu swoje siły. Start o 6.40 w Klagenfurcie (przewidywana temperatura wody w Wörthersee ok. 22 stopni), gdzie do przepłynięcia będzie dystans 3,8 km. Potem 180,2 km na rowerze pośród gór i jezior przez najbardziej malownicze zakątki Karyntii (różnica wysokości 1680 m), a na koniec klasyczny maraton wokół jeziora i po ulicach Klagenfurtu, z metą w samym mieście („Ironman City”) nad Wörthersee. Dowiedz się więcej już teraz!

Ironman Klagenfurt

Tour de Kärnten

16-20 maja 2020 r

Etapowy wyścig dla każdego.  Pod patronatem karynckiego idola kolarskiego Paco (Petera) Wrolicha co roku w maju odbywa się Tour de Kärnten. Wyścig – wzorowany na Tour de France i Giro d’Italia – jest przeznaczony dla ambitnych kolarzy, chcących się zmierzyć z rywalami na stosunkowo płaskich etapach, finiszach pod górę i przełęczach. Podstawowe dane: 6 dni, 400 km do pokonania, przewyższenie ok. 8000 m, jazda indywidualna na czas i czasówka górska. Dowiedz się więcej już teraz

E-Motions: poczuj przyjemność!

30 maja do 1 czerwca 2020 roku

Dzięki współpracy z wydawnictwem Delius Klasing Verlag okolice Millstätter See zamierzają niedługo stać się e-bike’owym eldorado. Impreza „E-Motions” to nie tylko przejażdżki na rowerach elektrycznych. W towarzystwie profesjonalnych przewodników (bike guides) można wyruszyć na naturalne trasy e-MTB w regionie Nockberge, albo na płaskie bądź lekko pagórkowate trasy e-bike’owe wokół jeziora. Po drodze warto odpocząć w schroniskach na alpejskich halach i lokalnych restauracyjkach nad brzegiem jeziora. W części wystawowej czołowi producenci rowerów elektrycznych prezentują swoje najnowsze modele i oferują jazdy próbne.

E-Motions to platforma dla rowerzystów typowo rekreacyjnych (którym silniki elektryczne zapewnią jeszcze intensywniejsze doznania), ale także kolarzy o zacięciu sportowym, riderów MTB i trekkingowców, którzy z elektrycznym wspomaganiem chcą poczuć radość zdobywania szczytów. Coś dla całych rodzin, kobiet i mężczyzn, osób po prostu delektujących się życiem.
Codzienny program E-Motions obejmuje pokazy, kilkugodzinne lub całodzienne wycieczki z przewodnikiem, treningi techniki jazdy, przejażdżki próbne, trasy dla dzieci, występy na scenie i kulinarne przerywniki. Dowiedz się więcej już teraz!

Fuga – od lodowca do morza

20. czerwca 2020

Dla każdego kolarza szosowego 300 km dziennie to granica wręcz mistyczna. Niewielu osobom udało się kiedykolwiek tyle przejechać. Region Alp i Adriatyku oferuje jedyną w swoim rodzaju trasę na taką wyprawę. Ruszamy z Hochtor na wysokości ok. 2500 m n.p.m., a potem przecinamy Karyntię, dolinę Soczy w Słowenii i region Friuli – prawie cały czas z górki aż do Grado nad Adriatykiem. Najważniejsze punkty trasy to Heiligenblut – Winklern – Spittal an der Drau – Villach – Tarvisio – Passo Predil – Bovec – Kobarid – Cividale – Aquileia – Grado. Dowiedz się więcej już teraz

To enhance your user experience, we have implemented cookies on this website. By using our site, you agree to our use of cookies. Further details can be found in our Data Privacy Policy