Imprezy

Tour de Kärnten

19-24 maja 2018 r

Etapowy wyścig dla każdego.  Pod patronatem karynckiego idola kolarskiego Paco (Petera) Wrolicha co roku w maju odbywa się Tour de Kärnten. Wyścig – wzorowany na Tour de France i Giro d’Italia – jest przeznaczony dla ambitnych kolarzy, chcących się zmierzyć z rywalami na stosunkowo płaskich etapach, finiszach pod górę i przełęczach. Podstawowe dane: 6 dni, 400 km do pokonania, przewyższenie ok. 8000 m, jazda indywidualna na czas i czasówka górska.

Dowiedz się więcej już teraz

E-Motions: poczuj przyjemność!

31 maja do 2 czerwca 2019 r

Dzięki współpracy z wydawnictwem Delius Klasing Verlag okolice Millstätter See zamierzają niedługo stać się e-bike’owym eldorado. Impreza „E-Motions” to nie tylko przejażdżki na rowerach elektrycznych. W towarzystwie profesjonalnych przewodników (bike guides) można wyruszyć na naturalne trasy e-MTB w regionie Nockberge, albo na płaskie bądź lekko pagórkowate trasy e-bike’owe wokół jeziora. Po drodze warto odpocząć w schroniskach na alpejskich halach i lokalnych restauracyjkach nad brzegiem jeziora. W części wystawowej czołowi producenci rowerów elektrycznych prezentują swoje najnowsze modele i oferują jazdy próbne.

E-Motions to platforma dla rowerzystów typowo rekreacyjnych (którym silniki elektryczne zapewnią jeszcze intensywniejsze doznania), ale także kolarzy o zacięciu sportowym, riderów MTB i trekkingowców, którzy z elektrycznym wspomaganiem chcą poczuć radość zdobywania szczytów. Coś dla całych rodzin, kobiet i mężczyzn, osób po prostu delektujących się życiem.

Codzienny program E-Motions obejmuje pokazy, kilkugodzinne lub całodzienne wycieczki z przewodnikiem, treningi techniki jazdy, przejażdżki próbne, trasy dla dzieci, występy na scenie i kulinarne przerywniki.

 

 

Fuga300 – od lodowca do morza

22. czerwca 2019

Dla każdego kolarza szosowego 300 km dziennie to granica wręcz mistyczna. Niewielu osobom udało się kiedykolwiek tyle przejechać. Region Alp i Adriatyku oferuje jedyną w swoim rodzaju trasę na taką wyprawę. Ruszamy z Hochtor na wysokości ok. 2500 m n.p.m., a potem przecinamy Karyntię, dolinę Soczy w Słowenii i region Friuli – prawie cały czas z górki aż do Grado nad Adriatykiem. Najważniejsze punkty trasy to Heiligenblut – Winklern – Spittal an der Drau – Villach – Tarvisio – Passo Predil – Bovec – Kobarid – Cividale – Aquileia – Grado.

Dowiedz się więcej już teraz

To enhance your user experience, we have implemented cookies on this website. By using our site, you agree to our use of cookies. Further details can be found in our Data Privacy Policy